flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Інформація для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Особи, відповідальні за доступ до правосуддя маломобільних груп населення, осіб похилого віку та осіб з інвалідністю

На виконання доручення Президента України від 23.10.2012 року № 1-1/2850 стосовно забезпечення права громадян на доступ до правосуддя, гарантування права на судовий захист та сприяння впровадженню міжнародних стандартів у цій сфері, зокрема щодо безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення, рішення Ради суддів України від 02.04.2015 року № 31 наказом  Чаплинського районного суду Херсонської області від  26.06.2015 року №02-02/25-ОД визначені відповідальні особи за доступ до правосуддя маломобільних груп населення, осіб похилого віку та осіб з інвалідністю до залів судових засідань, канцелярії тощо:

 

 -  судовий розпорядник Костянко Є.О.  (контактний телефон: (05538)  2-12-77).

 

Зазначеним наказом відповідальні особи зобов’язані при зверненні до суду осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення, надавати допомогу у оформленні заяв про надання копій судових рішень, документів з матеріалів справ та справ для ознайомлення; надавати консультативну допомогу щодо напрямків руху, забезпечувати супровід вказаних осіб та при потребі надавати фізичну допомогу.

 

 

Рекомендації щодо правил поведінки відповідальних працівників апарату суду з людьми із обмеженими фізичними можливостями

Люди з інвалідністю є споживачами таких самих послуг, як і люди без інвалідності. Розуміння того, чого саме хоче споживач, вимагає зосередження уваги на людині, а не на її інвалідності. Перше й найголовніше необхідно побачити людину. Потреби людини можуть бути різними, Ваш підхід до задоволення потреб повинен залишатися однаковим для всіх.

З питань, що стосуються людини з інвалідністю, важливо завжди пам'ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до цієї людини, а не до супроводжуючої   її особи.

Толерантність – це повага права іншого бути таким, як він є.

 

Рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю

 

Загальні практичні поради при спілкуванні

 

 

Люди з поганим зором, незрячі

 

 

Люди з порушенням слуху

 

  

Люди із ускладненнями в мовленні

 

  

Особи з затримкою розумового розвитку

 

  

 Люди, яким важко пересуватись

 

 

Люди з гіперкінезами (спастикою)

 

Гіперкінези – безконтрольні рухи тіла та кінцівок, які притаманні зазвичай людям, що мають ДЦП. Вони також можуть виникати в людей з пошкодженням спинного мозку.

 

Використані матеріали:

- «Основні принципи етикету в спілкуванні з людьми з інвалідністю» розділу «Етика спілкування» Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея  людей з інвалідністю України»: http://naiu.org.ua/useful/etika-spilkuvannya/.

- «Рекомендації та основні принципи етикету в спілкуванні з людьми з інвалідністю та надання їм допомоги», складені Рівненським обласним осередком Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» http://uba.rv.ua/content/.