flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Чаплинський районний суд Херсонської області спростовує інформацію, викладену в соціальній мережі Facebook

19 жовтня 2021, 16:20

13 жовтня 2021 року в соціальній мережі  Facebook в групі «Чаплинка кримінальна» було розміщено публікацію за назвою: «Суддя – неук »,  автором якої є Віктор Вікторович Вівет, який зазначає, що  суддя Чаплинського районного суду Херсонської області Березніков Олександр Володимирович не досконало знає законодавство, бо деякі його рішення протирічать законам.

Зокрема при накладенні адміністративного стягнення на військовослужбовців, стягує з них ще й судовий збір, що суперечить законодавству, бо відповідно до п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», вони звільнені від його сплати.

На спростування викладеної інформації, пресслужба Чаплинського районного суду Херсонської області вважає за необхідне зазначити наступне.

Стаття 1 Закону України "Про судовий збір" пояснює, що судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень.

Так, відповідно до п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:

 військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, а також під час виконання службових обов’язків;

 Особи в т. ч. військові, які притягнуті до адміністративної відповідальності та на яких було накладено стягнення сплачують судовий збір відповідно до статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

          Практика по Україні свідчить про однакове застосування іншими суддями Закону України «Про судовий збір». Наприклад справи судів Одеської, Миколаївської областей 484/730/21, 484/3063/21, 489/995/21,947/18592/21.

 Враховуючи вищевикладене, звертаємо увагу на те, що пресслужба суду зацікавлена у тому, щоб відвідувачі суду та пересічні громадяни отримували об’єктивну, неупереджену та достовірну інформацію про розгляд судових справ, які перебувають у провадженні Чаплинського районного суду, у зв’язку з чим рекомендуємо  утриматися від образливих висловів та від надання суспільству недостовірних, викривлених чи суперечливих даних, висвітлювати лише перевірену та достовірну інформацію.