В рамках другої Всеукраїнської акції "Зміцнемо довіру громадян до суду" та відповідно до рішення Ради суддів України від 08 серпня 2014 року №11,Чаплинський районний суд Херсонської області провів опитування громадян-відвідувачів суду, метою якого було отримання оцінки доступності правосуддя, ефективності організації роботи суду та незалежності, неупередженності суддів під час судового розгляду справ, розроблення відповідних рекомендацій для вирішення проблемних питань і удосконалення діяльності судів, органів суддівського самоврядування та інших органів судової влади та зміцнення довіри громадян до суду.
Опитування проводилось з 01 по 05 вересня 2014 року. Громадяни-відвідувачі суду мали можливість заповнити анонімну опитувальну анкету та кинути її у спеціальну скриньку.
По закінченню опитування, анкети були опрацьовані працівником апарату суду, відповіді було узагальнено, про що складено відповідний звіт, який надіслано до територіального управління ДСА України в Херсонській області.
Так за результатами опитування анкети заповнили 15 відвідувачів суду, узагальнюючи інформацію викладену в анкетах маємо такі результати:
1. Оцініть, будь ласка, зручність умов перебування громадян в суді (достатність та зручність місць для очікування, оформлення документів, ознайомлення з матеріалами справи та підготовки до судового слухання; чистота та прибраність приміщень суду; можливість користування туалетами тощо)-позитивно оцінили 86,6 відсотки опитаних, негативно-13,3%.
2. Оцініть, будь ласка, повноту, якість та доступність інформації для відвідувачів суду (наявність інформаційних стендів, зразків документів, порядку сплати судового збору; зрозумілість інформації щодо місця та часу проведення судових засідань; наявність інформації в Інтернеті тощо)-позитовно оцінили-80 відсотків опитуваних, негативно-20 відсотків.
3. Оцініть, будь ласка, ефективність організації роботи суду (дотримання строків та процедур розгляду справ; вчасність отримання повідомлень про розгляд справ; обґрунтованість затримки/перенесення судових слухань тощо)-позитивно оцінили-60 відсотків опитуваних, негативно-33,3 відсотки, не визначились з відповіддю-6,6 відсотки.
4. Чи можете Ви сказати, що суд при розгляді Вашої справи є незалежним та неупередженим?-позитивно оцінили-40,6 відсотків опитуваних, негативно-40 відсотків, не визначились з відповіддю-13,3 відсотки.
5. Чи можете Ви сказати, що судді ставляться до відвідувачів суду (сторін по справі) коректно та ввічливо?-позитивно оцінили-80 відсотків опитуваних, негативно-20 відсотків.
6. Чи можете Ви сказати, що працівники апарату суду ставляться до відвідувачів суду коректно та ввічливо?-позитивно оцінили-86,6 відсотків опитуваних, негативно-13,3 відсотки.
7.Чи можете Ви сказати, що судді та працівники суду однаково (без упереджень) ставляться до чоловіків та жінок (сторін по справі, свідків тощо)?позитивно оцінили-60,6 відсотків опитуваних, негативно-26,6 відсотки, не визначились з відповіддю-13,3 відсотки.
8.Оцініть, будь ласка, ефективність виконання суддями своїх функціональних обов’язків (дотримання процедур відкриття провадження у справі, забезпечення доказів, забезпечення позову)-позитивно оцінили-60 відсотків опитуваних, негативно-33,3 відсотки, не визначились з відповіддю-6,6 відсотки.
9.Чи можете Ви сказати, що у Вашій справі суд прийняв (прийме) справедливе рішення?-позитивно оцінили-60 відсотків опитуваних, негативно-33,3 відсотки, не визначились з відповіддю-6,6 відсотки.
10.Чи відомі Вам факти корупційних дій та хабарництва суддів та працівників суду?- відповідь так надали-40 відсотків опитуваних, відповідь ні-60 відсотків.
11.Чи довіряєте Ви суду, в якому розглядається Ваша справа? -позитивну відповідь надали-60 відсотків опитуваних, негативну-40 відсотків.
12.Чи довіряєте Ви взагалі судовій владі України?- позитивну відповідь надали-33,3 відсотки опитуваних, негативну-40 відсотків, не визначились з відповіддю-26,6 відсотків.