«Якщо у нас Конституція передбачає певні підстави для звільнення судді, ми не можемо законом розширювати їх. Якщо починаємо побудову правової держави з того, що витираємо ноги об Конституцію, то ніякої правової держави ми не побудуємо».
Так в інтерв'ю LB.ua оцінив Закон про люстрацію заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, відповідаючи на запитання, чи вважає він цей закон неконституційним.
«Можливо, закон (про люстрацію - прим. Ред.) Дасть певний ефект. Але ми не можемо не брати до уваги, що він не без підстави критикується, в тому числі Венеціанською комісією, з точки зору відповідності як європейським стандартам, так і української Конституції», - сказав він, відзначивши необхідність законодавчих змін: «Думаю, що в цілому люстрація в нинішній ситуації є виправданим процесом очищення інститутів влади. Але сам механізм потрібно відкоригувати таким чином, щоб Україна не отримувала позови до Європейського суду з прав людини. Це певною мірою дискредитує ту мету, яку автори ідеї люстрації хочуть досягти».
«Громадськість, звичайно, висуває ініціативи, наприклад, звільнення всіх суддів або їх перепризначення. Але реалістичність цих ініціатив сумнівна. Ми не можемо дозволити собі припинити здійснення правосуддя в Україні. У той же час, якщо розглядати цю ініціативу через призму Конституції, то також виникають питання. Є принцип відповідальності, і вона повинна бути індивідуальна, а звільняти без розбору всіх без винятку суддів тільки тому, що зараз склалася така думка у суспільстві, було б неправильно», - також сказав А.Філатов.