На практиці нерідко виникають проблеми, пов’язані із необґрунтованою відмовою в постановленні ухвали суду про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції. З огляду на це нардеп запропонував внести зміни до процесуальних кодексів, визначивши перелік підстав для відмови.
Відповідні зміни до ЦПК, ГПК та КАС пропонує внести народний депутат від Народного фронту Андрій Помазанов, який зареєстрував законопроект №3362 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедури проведення судового засідання в режимі відеоконференції”.
Законопроектом передбачено, що у задоволенні клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції може бути відмовлено у випадку:
- порушення порядку та строку звернення до суду щодо залучення особи у судове засідання в режимі відеоконференції;
- відсутності технічної можливості суду забезпечити належне проведення судового засідання;
- якщо заявник без поважних причин не з’явився на судове засідання в режимі відеоконференції та повторно
подав клопотання про її проведення;
- якщо справа розглядається у закритому судовому засіданні.
Докази, письмові пояснення, заяви, клопотання та інші документи або їх копії невідкладно засвідчуються відповідальною особою і головою суду та скріплюються печаткою суду, у якому проводиться відеоконференція, і не пізніше наступного дня після її проведення надсилаються поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення або через кур’єра до суду, що здійснює розгляд справи.
Окрім того, пропонується визначити, що у разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, судом може бути оголошена перерва.