flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

У деяких київських судах виявили порушення норм КПК

02 листопада 2015, 16:07

Київські суди перевірили на дотримання норм кримінального процесуального законодавства. Під час моніторингу було виявлено низку недоліків: завищений контроль у частині доступу до приміщень суду, неналежне інформування населення про проведення судових засідань, відсутність доступу до судового засідання, затримка початку або відкладання судового засідання, а також недотримання суддями професійних стандартів поведінки.

 

Як повідомили "ЗіБ" у омбудсмена, такі висновки були зроблені під час презентації результатів моніторингу застосування судами міста Києва Кримінального процесуального кодексу України. Моніторинг проводився  незалежними моніторами у складі 28 осіб (які мали юридичну освіту, досвід роботи за фахом та мотивацію для участі у ньому) у всіх 10 районних судах та Апеляційному суді м. Києва.

«Особливістю проведення моніторингу було те, що предметом спостереження було не все провадження, а лише одне судове засідання цього провадження, на яке монітори потрапляли випадково. Такий підхід  гарантував нам можливість  отримання об’єктивної інформації судового розгляду певного провадження загалом», – зазначила заступник керівника

Секретаріату Уповноваженого Олена Смірнова, представляючи результати проведеного моніторингу.

Зокрема, під час моніторингу також було виявлено недотримання суддями професійних стандартів поведінки – обмін жестами з присутніми, користування телефоном та читання преси під час судового засідання, некоректне ставлення до учасників процесу.

«Під час перебігу судових засідань було помічено, що судді  вдавалися до порушень певних норм КПК, виявляли упередженість або необ’єктивність, порушуючи, зокрема, засади гласності і відкритості судового провадження, право на захист. Наприклад, слідчі судді досить рідко застосовують у своїй практиці  статтю 206 КПК, якою визначаються загальні обов’язки  судді щодо захисту прав людини. Водночас сторони захисту та обвинувачення в повній мірі не застосовують всі надані їм КПК процесуальні можливості для забезпечення повноти та всебічності розгляду кримінальних справ судом», – повідомила О.Смірнова.

 Закон і Бізнес