У день професійного свята працівники суду отримали подарунок у вигляді результатів опитування громадян, яке було проведене для визначення рівня довіри до Феміди. Як з’ясувалося, позитивно ставляться до законників 37% респондентів. До речі, опитували тільки учасників судових засідань.
15 грудня в Кловському палаці відбувся круглий стіл «Судова реформа: авторитет та довіра до судової влади». Спочатку присутні привітали працівників суду з професійним святом, а потім обговорили аспекти, від яких залежить рівень довіри до вердиктів.
Як зауважили учасники заходу, сьогодні вже аксіомою стало те, що кожен храм Феміди повинен бути максимально відкритим. Певні зрушення в цьому напрямі є, хоча позитивні зміни відбуваються не такими швидкими темпами, як цього, можливо, хотілося б представникам третьої гілки влади та суспільству.
У свою чергу керівник проекту «Відкритий суд» Станіслав Батрин оприлюднив результати опитування громадян. Відповіді давали особи, які були учасниками судових процесів (сторони, представники). Більше того,
обов’язковою умовою опитування була ідентифікація респондента. Анкетування проводилося в майже 30 населених пунктах, захід охопив 61 установу. Результати формувалися на основі відповідей 3947 осіб.
Методологія дослідження така. Учасників опитування просили оцінити довіру до суду за чотирма критеріями: «довіряю»; «більше довіряю, ніж не довіряю»; «більше не довіряю, ніж довіряю»; «не довіряю». Першу позицію обрало 14% респондентів, другу — 23, третю — 31, а четверту — 32%. Тож фактично Феміді довіряє 37% респондентів, а не довіряє — 63%.
Крім того, дослідники ставлення громадян до суду вирішили провести порівняльний аналіз — з’ясувати, яким органам влади люди довіряють найменше. Як виявилося, лідером недовіри став парламент — 18%. Далі йдуть: Президент — 16%, прокуратура — 12, Уряд, суд та поліція (міліція) — по 11% опитаних. Найменше люди не довіряють іншим органам влади (6%).
Як наголосили учасники круглого столу, є такий стандарт: уважається, що суди працюють належним чином, якщо рівень довіри до них трохи вищий, ніж до законодавчої та виконавчої гілок влади. Тож у святковий день володарям мантій побажали подальшого зростання.