Сьогодні, 21 грудня вночі, Верховна Рада України прийняла Закон «Про Вищу раду правосуддя».
Відповідне рішення підтримало 257 народних депутатів, повідомляє видання «Закон і Бізнес».
Попередньо 235 голосами нардепів були прийняті зміни до Бюджетного кодексу України № 5181, якими закріплено правовий статус Верховного Суду, Вищої ради правосуддя та Державної судової адміністрації України як суб'єктів бюджетних правовідносин.
Нагадаємо, 3 листопада 2016 року проект Закону про Вищу раду правосуддя №5180, внесений Президентом України, було прийнято за основу 232 голосами народних депутатів.
Пізніше документ зазнав змін, проти яких виступили асоціації суддів. Відповідно до поправок, фактичному звільненню підлягають близько тисячі «суддів-п’ятирічок», що може призвести до колапсу судової системи.
В свою чергу, 19 грудня 2016 року Вища рада юстиції закликала ВРУ невідкладно ухвалити Закон «Про Вищу раду правосуддя», адже трирічний строк
притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, які дискредитували судову систему в період Євромайдану, спливає за два місяці.
Чому гра в перейменування конституційних органів правосуддя, зокрема, Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя, додала реформаторам клопоту, читайте у статті «Паралізований орган».