flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Електронний підпис може бути більш захищеним ніж власноручний, — юрист

06 березня 2017, 08:25

Електронний підпис, при належному дотриманні правил користування ним, дасть вищий ступінь захисту справжності, ніж підпис, виконаний власноручно. Консервативний підхід у цьому питанні не виключить ризиків підробки власноручних підписів.

 

Про це виданню «Закон і Бізнес» розповів Ігор Кравцов, керівник судової практики ЮФ N&D.

«Унесення змін, запропонованих законопроектом №6028, матиме позитивний вплив на економічні процеси в державі відразу з кількох боків. Перш за все, оскільки головною функцією підпису є підтвердження волевиявлення сторони договору на його укладання, електронний цифровий підпис (при належному дотриманні правил користування ним) зможе дати значно вищий ступінь захисту справжності підпису, ніж підпис, виконаний власноручно», — зазначив він.

Юрист звернув увагу, що існування ризиків,

пов’язаних із застосуванням електронних цифрових підписів, заперечувати не варто, проте консервативний підхід у цьому питанні жодних чином не виключить уже багато років існуючих ризиків підробки власноручно здійснених підписів.

«Крім того, запропоновані зміни гармонійно кореспондують із недавно внесеними змінами до закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо дозволу складання первинних бухгалтерських документів у електронній формі та можуть створити суттєве підґрунтя для розвитку економіки держави в галузі захисту інформації із залученням новітніх технологій», — розповів І.Кравцов.

Думки інших експертів щодо запровадження електронного підпису законопроектом №6028 читайте у статті «Підпис он-лайн».

Закон і Бізнес