Строк погодження прокурором клопотання до слідчого судді про проведення оперативно-розшукових дій не повинен перевищувати 72 год. Інакше для прокурора наставатиме дисциплінарна відповідальність за бездіяльність.
Профільний комітет підтримав прийняття у першому читанні проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення строку прийняття процесуального рішення прокурором під час досудового розслідування)» (№6057). Ця законодавча ініціатива спрямована на встановлення у Кримінальному процесуальному кодексі строку розгляду клопотання прокурором, слідчого до слідчого судді про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій, інших процесуальних дій, передбачених КПК.
На думку автора проекту, відсутність часових меж для таких дій призводить до затягування строку досудового розслідування. Тож 72 год. після отримання клопотання слідчого процесуальних дій, які потребують санкції суду, має вистачити прокуророві для його розгляду та прийняття рішення.
Аби прокурор не відклав документ у довгу шухляду, у ч.3 ст.43 закону «Про прокуратуру» передбачений виняток для бездіяльності як підстави притягнення до
дисциплінарної відповідальності. Щоправда, лише у разі, якщо суд виправдає особу або закриє кримінальне провадження.